Patríte k najvyťaženejším slovenským moderátorkám, moderujete rannú šou v rádiu a v našliapnutom tempe pokračujete až do večera. Kedy oddychujete?
Oddychujem vždy keď idem popoludní po dcéru do škôlky a čaká nás krúžkový kolotoč. Vtedy sa posadím, dám si kávu a užívam si mamičkovský život. Ostatný čas na oddych príde, ak máme voľný víkend a vybehneme niekam do prírody. Milujem len tak nič nerobiť a dýchať čerstvý vzduch a popritom sa pozerať na moju rodinku. V dnešnej uponáhľanej dobe je to naozaj vzácne.  

V posledných rokoch počúvam svoje telo, verím, že práve to je cesta k tomu ako nájsť aj správnu prevenciu.

Máte pre čitateľov tip, radu, možno rituál, ktorý by ich ráno, obrazne povedané, nakopol a okamžite im dodal energiu na celý deň?
Fú, veľmi ťažko, ja sama s tým veľakrát bojujem a naozaj hľadám vždy niečo nové, čo ma nabudí a zobudí zároveň. Myslím si, že jediné, čo mi zatiaľ pomáha je naozaj dlhý a kvalitný spánok. Na to nechcem zabúdať a naozaj v mojom živote prispôsobujem všetko čo sa dá, aby som spala vtedy, kedy mám a nebola zbytočne unavená. Je to niekedy ťažké, lebo pri mojom  budíčku o 4 ráno si musím isť ľahnúť aj počas dňa. Nie vždy sa to dá ale snažím sa na to nezabúdať. 

Ako vyzerajú vaše večery?
Sú relaxačné, samozrejme venované rodine. Čítame si, pozeráme rozprávku... Rozprávame sa...  Oddychujeme a snažíme sa byť spolu. 

Patríte k ľuďom, ktorí počúvajú signály vlastného tela alebo sa k lekárovi vyberiete až keď vás zdravotné ťažkosti načisto „ochromia“?
V posledných rokoch počúvam svoje telo, verím, že práve to je cesta k tomu ako nájsť aj správnu prevenciu.  Začala som si všímať, ktoré jedlá mi nerobia zle a ktoré naopak veľmi zaťažujú môj žalúdok. Na základe toho som aj výlučila zopár z nich, aj keď ma to mrzelo ale viem, že ak by som ich naďalej jedla, škodím samej sebe. 

Ste mamičkou krásnej dcérky. Čo Amia zdedila po svojich rodičoch?
Myslím, že to, čo reálne zdedila, zistíme až neskôr, ale ako to tak pozorujeme, z každého z nás si niečo vzala. Vníma svet, pozoruje a v tejto chvíli ju rovnako zaujíma aj hudobný svet ale aj ten televízny. Uvidíme kam jej kroky povedú. :) 

Aká ste matka, čo sa ostražitosti a úzkostlivosti týka?
Kedže Amia si slušne poplakala v prvý rok jej života, naučila ma kvalitne rozoznávať typy plaču. Zbystrím až keď viem, že je zle. Inak nehysterčím. AK mi dieťa plačom naznačuje nejaké potreby, snažím sa jej len vysvetliť, že namiesto plaču sa to dá vysvetliť aj slovne. Vidí, že na mňa plač neplatí. Ak má rozbité koleno, neznamená to koniec sveta.

Čo bolo pre vás v súvislosti s rolou matky najťažšie?
V podstate nevnímam materstvo ako ťažké, ale ako nesmierne prirodzenú vec, aj to najťažšie sa totiž dá zvládnuť, lebo matka pôrodom neporodí len dieťa ale aj akýsi ďalší materský zmysel, ktorý naozaj vyrieši všetko v správny čas. Je to neuveriteľné, ako to tá matka príroda zariadila a ako sa ju nedá oklamať :) 

Zriedkavé ochorenia je téma, o ktorej by sa malo hovoriť oveľa viac. Viem si predstaviť ako to naruší rodinný život, ak sa zrazu objaví.

Akú úlohu zohráva vo vašom živote zdravá strava a pohyb, podľa mnohých odborníkov jeden zo základných pilierov pevného zdravia?
Mohla by znamenať viac, určite si želám viac sa hýbať, športovať a niekedy samozrejme zdravšie jesť. Aj keď na jedlo si už dávame u nás doma viac pozor, ten šport by sa mohol do nášho kalendára zapísať častejšie. 

Každý človek má určité zlozvyky, respektíve sa dopúšťa prehreškov voči vlastnému zdraviu, na ktoré nie je príliš hrdý. Aké sú tie vaše?
Okrem nezdravej stravy, sladkostí a podobne si nemyslím, že by som mala nejaké prehrešky. Občas ma stále prekvapí, že sa nechám vystresovať ľudmi, ktorí mi za to nestoja a ide im len o to, aby druhých stresovali. To bola moja veľká úloha po minulé roky, veľmi som sa chcela naučiť nestresovať sa za každých okolností.  

Aktuálne ste sa pridali k osobnostiam, ktoré šíria osvetu o zriedkavých ochoreniach medzi ľuďmi. Čo vás k tomuto kroku motivovalo?
Zriedkavé ochorenia je téma, o ktorej by sa malo hovoriť oveľa viac. Viem si predstaviť ako to naruší rodinný život, ak sa zrazu objaví. Mnohé rodiny ani nemajú peniaze, aby začali liečbu a na mnohé zatiaľ liečba ani neexistuje. Každá choroba je nešťastie a ja dúfam, že je stále veľa dobrých ľudí, ktorí pomôžu šíriť osvetu a pomáhať tam , kde to naozaj potrebujú. Na mojich sociálnych sieťach vidím, koľko mladých rodín potrebuje pomoc pre svoje choré deti a je mi z toho naozaj smutno. Preto je pre mňa šíriť osvetu naozaj samozrejmá vec.